4. Ako sa rozrastú nemocnice a obchodné centrá?

Matrix Mall

2021 a 2022. To sú predpokladané roky ukončenia výstavby dvoch očakávaných nemocníc, Sveta zdravia Bory a nemocnice Rázsochy. Hlavným rozdielom je, že prvú nemocnicu stavia finančná skupina Penta a druhú štát.

Svet zdravia už súkromník stavať začal, Rázsochy však prešľapujú na mieste pre žaloby. Aj keď v pôvodnom časovom harmonograme projektu novej univerzitnej nemocnice Rázsochy figuroval pri verejnom obstarávaní dodávateľa búracích prác január až jún 2018, dodnes nie je známa firma, ktorá pôvodnú stavbu zbúra.

Štát postaví na Rázsochách novú univerzitnú nemocnicu, no lôžok bude celkovo menej. Postele však pribudnú v nemocnici Penty.
Snímka: Pavol Funtál

​Aupark, Eurovea či Avion budú o svojich nakupovaniachtivých zákazníkov musieť zabojovať viac. Konkurenciou pre nich bude totiž nové obchodné centrum Matrix Mall, ktoré vyrastie na Vajnorskej ulici v Novom Meste.

Projekt majú pod palcom developeri Macho Consulting, ktorí majú s výstavbou začať už túto jeseň.

Matrix Mall

Viaceré ukazovatele, ako napríklad úpadok Obchodnej ulice v Bratislave, potvrdzujú, že obyvatelia v súčasnosti na nákupy uprednostňujú obchodné centrá a v mestských uliciach sa popularite tešia hlavne predajne rýchleho občerstvenia, malí predajcovia a niektoré služby.

Ako o nových obchodných priestoroch sa dá hovoriť aj o zrekonštruovanom podchode na Trnavskom mýte so 16 prevádzkami, ktorý je prístupný od konca augusta.

Najčítanejšie témy