1. Ktoré sú najvýznamnejšie projekty?

Snímka: pentainvestments.com

Spája sa totiž so svetoznámou, už zosnulou architektkou Zahou Hadid. Za projektom stojí developer Penta Real Estate, ktorý začiatok výstavby poslednej etapy plánuje na september 2019.

Projekt ráta so zachovaním Jurkovičovej teplárne.

Má byť tak poslednou zachovanou časťou niekdajšej industriálnej zóny a developeri dúfajú, že sa oblasť stane epicentrom kreatívneho života v meste.

Snímka: pentainvestments.com

Druhú fázu projektu Eurovea II má zas developer J&T Real Estate. Projekt si píše prívlastok jedného z najväčších v súčasnosti prebiehajúcich v Bratislave.

Počítal aj s vybudovaním prvého mrakodrapu v Bratislave, ten je však pre rozhodnutie stavebného úradu v Starom Meste stopnutý. Úrad totiž pozastavil konanie o vydaní územného rozhodnutia.

Investori už predstavili svoje plány prepojiť časť Eurovea City s električkovou traťou v rámci nového okruhu.

Snímka: J&amp

​Názor na nové projekty HN zisťovali u architekta Martina Kusého z ateliéru Architekti A BKPŠ:

„Je mi trochu ľúto, že sa takéto vážne súbory neriešia súťažami a že sa nevyberá podľa možností to najlepšie architektonicko-umelecké riešenie.“ Podľa Kusého v prevažnej väčšine prevládajú záujmy developerov, ktorým architekti len slúžia.

Kusý tvorí významnú dvojicu s Pavlom Paňákom, spoločne stoja za návrhom centrály Národnej banky Slovenska v Bratislave či Vodného diela Gabčíkovo.

Najčítanejšie témy