3. Bicykle s čínskym rukopisom

Dosť bolo práce na počítači, teraz je čas sa zamerať na váš bicykel. Cestný bicykel je skvelý ba celodennú vychádzku a na preteky, ale na viacdennú túru ho neberte. Veziete si všetko vybavenie sami a tento bicykel by ste zničili (alebo vám ho ukradnú).

Nie je potrebný žiadny špeciálny stroj. Úplne stačí obyčajný crossový / trekkingový alebo horský bicykel, ktorý máte doma. Dôležité je, aby bol technicky v poriadku. Ak si nerobíte kompletnú údržbu sami, dajte ho skontrolovať do servisku a nechajte vymeniť aj súčiastky, ktoré "ešte chvíľu vydržia".

Na bicykel sa musíte spoľahnúť. Opýtajte sa v servise na drobné opravy, ktoré vás môžu stretnúť cestou. Na mysli mám defekty, nastavenie prehadzovačky, problémy s brzdami. Na väčšie opravy budete potrebovať servis.
Snímka: Pixabay

Slováci hrajú v bicyklovom biznise prvé husle vďaka svetoznámej značke Kellys. Pri jej vzniku v 90. rokoch stáli bratia Peter a Branislav Divinovci.

S príchodom milénia sa však k tvorcom špičkových bicyklov pripojila dvojica podnikateľov z Taiwanu, ktorý je roky súčasťou Čínskej republiky.

Chen Hong-Jen a Wu Gwo-Ming aktuálne držia v slovenskom výrobcovi Kellys Bicycles dokopy 40 percent a zároveň sú majiteľmi americkej skupiny Cycle Source Group.

Pod ňu spadá aj fabrika zo Slovenska, v ktorej sa bicykle legendárnej značky montujú zo súčiastok vyrobených prevažne v Ázii.

Dizajn a vývoj dvojkolesových strojov na vlastný pohon sa však rodia výlučne pod Tatrami.

Firma za 25 rokov existencie vyprodukovala okolo 170-tisíc bicyklov.

Ide pritom o výrobky prémiovej kvality, ktoré smerujú do viac ako 30 krajín sveta. Iba zhruba 10 percent produkcie sa predá na tuzemskom trhu.

Spoločnosť Kelly Bicycles v roku 2017 vykázala tržby za takmer 49 miliónov eur a jej zisk predstavoval sumu 393 500 eur.

Najčítanejšie témy