5. Pracujú vývojári na nových technológiách?

Nie je však problém nájsť aj takých sprostredkovateľov, ktorým dáte jeden dolár či ešte menej. A trend poklesu má ešte pokračovať. Vývojári totiž na tento rok avizujú vznik nových technológií, ktoré umožnia prakticky nulové mikrotransakcie.
Práve to by mohlo naštartovať nový rast celého trhu s virtuálnymi menami. Na túto chvíľu sa pripravujú už aj veľké finančné inštitúcie. „Len v roku 2017 pribudlo vyše 100 hedžových fondov zameraných na investovanie do kryptomien,“ tvrdí Jakub Rosa, analytik Across Private Investments.

Nové technológie zároveň rozhodnú o tom, ktoré digitálne meny zvládnu súboj o samotnú existenciu. A tam bude dôležitých hneď niekoľko faktorov. Medzi nimi aj to, koľko zaplatíte za transakcie. „Je jasné, že v budúcnosti bude mať dôveru investorov len niekoľko úspešných kryptomien, ktoré prinesú nejakú technologickú výhodu, napríklad rýchlosť transakcií, nízke poplatky alebo bezpečnosť. Všetkých 1 515 kryptomien, ktoré teraz nájdeme vypísané na coinmarketcap.com, rozhodne neprežije. To znamená, že ich hodnota klesne k nule,“ pripomína Markéta Šichtařová, šéfka českej spoločnosti Next Finance.

Najčítanejšie témy