9. Kam sa môže dostať cena bitcoinu?

Spomínajú sa čiastky ako 100-tisíc či dokonca milión dolárov. Aj kvôli tejto nevyspytateľnosti radia experti záujemcom opatrnosť. „Investovanie do bitcoinu a iných digitálnych mien by som skutočne odporučil skúseným investorom. Vývoj na kryptomenovom trhu totiž veľmi ťažko odhadnúť. Bitcoin môže v budúcom roku rásť prudším tempom a pokojne dosiahnuť 60-tisíc dolárov, no aj klesnúť na tisíc dolárov,“ pripomína Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across Private Investments. Podľa neho sa bitcoin môže prepadnúť dokonca aj k nulovej hodnote.

Jeho cenu podľa Ďurika ovplyvní nedávne spustenie možnosti obchodovania prostredníctvom takzvaných termínových kontraktov na amerických opčných burzách. Vstup do kryptomien to umožní aj inštitucionálnym investorom, najmä hedžovým fondom. „Treba poznamenať, že prostredníctvom tohto nástroja možno okrem rastu staviť aj na pokles bitcoinu. Ak sa teda zdá momentálne kolísanie jeho ceny až príliš veľké, v budúcnosti môže byť vzhľadom na prílev väčšieho množstva kapitálu ešte väčšie,“ dodal Ďurik.
Obchodovanie s futures kontraktmi je však zatiaľ iba v plienkach, čomu zodpovedajú aj nízke zobchodované objemy. Dá sa však čakať, že záujem o kryptomeny bude naďalej rásť aj vzhľadom na masívnu popularizáciu tejto témy.

Najčítanejšie témy