2. Ako minulý rok rástol bitcoin?

Slávna mena najmä v posledných dvoch mesiacoch minulého roka prakticky každý týždeň trhala nové rekordy, až sa zastavila tesne pred magickou hranicou 20-tisíc dolárov. O tejto spanilej jazde sa denne písali odborné analýzy, populárno ekonomické úvahy i zaručené predpovede pádu apokalyptických rozmerov.
Rozdiel medzi štartovacou pozíciou na začiatku roka a finálnou na jeho konci bol priepastný. Kým v prvý januárový deň stál jeden kus čoraz vzácnejšej kryptomeny 966 dolárov, uplynulú nedeľu, keď sa končil minulý rok, to už bolo viac ako 14 800 dolárov.

​Tento rozdiel ešte viac vynikne, keď si vezmeme najslabšiu úroveň bitcoinu v priebehu vlaňajška, teda 740 dolárov, a najsilnejšiu – 19 891 dolárov. Podľa ekonomických štatistík dosiahol bitcoin minulý rok rast 1 318 percent.
Pre toho, kto na začiatku roka stavil práve na bitcoin, dosiahli teda zisky astronomickú úroveň. Na prelome rokov a v prvých dňoch januára došlo k miernej korekcii. V týchto dňoch sa mena obchoduje okolo úrovne 15-tisíc dolárov.

Najčítanejšie témy