5. Ako získala Penta magazíny?

Snímka: huffingtonpost.co.uk

Viac online, menej print

Mediálny dom Ringier Axel Springer Slovakia začiatkom novembra oznámil, že sa zbavuje svojich printových titulov a bude rozvíjať skôr digitálne médiá.

Od News and Media Holding získa obchodnú značku Aktualne.sk, ktorá sa presmeruje na Aktuality.sk už patriace pod neho.

Tlačené periodiká získajú svojich nových vlastníkov. V prípade najpredávanejšieho denníka na Slovensku, Nového času, to budú FPD Media patriace podnikateľovi Antonovi Siekelovi a v prípade magazínov zase News and Media Holding patriacemu Pente.

Tá tak po novom získa týždenníky Nový Čas pre Ženy a Život, mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, Eva, Madam Eva, Geo a Auto Bild vrátane ich online foriem. Transakcie sú na pláne v polovici ďalšieho roka.

Smerom ku kvalite

V médiách sa objavili aj informácie, že by Penta poľovala aj na samotný Nový Čas a Siekel sa mal stať iba prostredníkom zmazávajúcim vplyv finančnej skupiny na médiá. Penta však tento úmysel vylúčila.

Podľa generálneho riaditeľa News and Media Holding Petra Metrusa je spoločnosť na ceste stať sa vydavateľským domom s najširšou ponukou magazínových a onlinových titulov na Slovensku s cieľom priniesť kvalitnejší a atraktívnejší obsah pre čitateľov.

Najčítanejšie témy